Forum Forum o wampirach i dla wampirów Strona Główna
Autor Wiadomość
<    Offtopic   ~   Prześladowania Chrześcijan

Jakie stanowisko masz do prześladowań związanych z tematem?
1. Chrześcijanie są prześladowani przez mass media.
36%
 36%  [ 4 ]
2. Fanatycy wyolbrzymiają, kościół nie jest prześladowany.
18%
 18%  [ 2 ]
3. Kościół broni się prześladowaniami by odwrócić uwagę od negatywnego zachowania księży.
45%
 45%  [ 5 ]
Wszystkich Głosów : 11

Whisper
PostWysłany: Pon 0:05, 26 Lis 2012 
Zafascynowany


Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 58
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna


W imię Boga zabijali chrześcijanie, muzułmanie, żydzi... Wiara ma na celu doprowadzi ludzi do "stanu", w którym staną się godni bycia dziecmi Bożymi.
Na ironię dzieje się zupełnie odwrotnie. Nawet dziś terroryści zabijają z imieniem wszechmogącego na ustach. Ale czy katolicy tego nie robią ?
Jedno jest pewne, od śmierci Chrystusa mineło ponad 2000 lat... i nic się nie zmieniło. Ludzie jak krzywdzili, tak krzywdzą.

Skoro tak cytatami "sypiecie", sypnę i ja:

Ale są takie krzyże ogromne, gdy kochając za innych się kona.
To z nich spada się, jak grona wyborne w Matki Bożej otwarte ramiona.

Jan Twardowski


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MadamConstance
PostWysłany: Pon 11:25, 26 Lis 2012 
Oddany


Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 246
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta


Na początek przepraszam, że odpisuję na Twój post drogi Carelu dopiero teraz, ale real siłą wyższą i nie miałam czasu by spędziać czas przy laptopie.

Carel napisał:
Czytam i nie wierzę.
Madame nie wiem co piszą w internecie na temat islamu i jej liczby wyznawców ale chrześcijaństwo jest największa pod tym względem religią. Kategorycznie nie mogę się zgodzić z tym, że jest inaczej.


To teraz pytanie, dlaczego z tej strony i USA i UK czerpią statystyki, jeśli w Twoim mniemaniu jest inaczej?

Carel napisał:
Czemu zatem taki przykładny islam propaguje Dżihad i choć do końca to nie oznacza "święta wojnę" mówi o nawracaniu i rozszerzaniu w zbrojny sposób.


Widzisz pojęcie dość dziwnie rozumiane przez europejczyków, Dżihad nie oznacza dla muzłumanów Świętej wojny, a "robić największy wysiłek", dzieli się na dwa rodzaje duchowy i walkę w wojnie usprawiedliwionej i sprawiedliwej.
Cytat: "Słuszna i sprawiedliwa wojna według prawa islamu to wojna obronna, której celem jest odparcie ataku wroga lub napaści, a te oto wersety Koranu zezwalają muzułmanom na zwalczanie wrogów, którzy ich atakują: {Wolno walczyć tym, którzy doznali krzywdy} [22:39] oraz: {Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę; Bóg nie miłuje najeźdźców!} [2:190]"

Oczywiście mogę więcej cytatów tutaj przytoczyć.. ale to proponuję Tobie Carelu zrobić, po prostu najpierw poczytać a potem się wypowiadać.


Carel napisał:
Islam i chrześcijaństwo ma wspólne korzenie. Może nawet być, że wspólnego Boga- moja dygresja.
Jak zaczerpnę mądrych książek to napiszę tu coś związanego z Islamem.

Polecałabym zrobić to na początku, a nieliż na końcu, zazwyczaj by coś napisać w danym temacie trzeba mieć jakąś wiedzę.

Carel napisał:
Nie mogę się powstrzymać od tego, że Islam ma zjednoczyć ludy Arabskie w pierwotnym założeniu a nie Europejskie.


Po proszę o wers z Koranu na ten temat. Smile

Carel napisał:
Madame, stary testament też jest pełen praw, zakazów i nakazów dotyczących pozycji kobiet. Czemu jest to mało stosowane? Jakoś nie słyszałem od kobiety będącej żoną Araba żeby było jej super. Tam ich ortodoksyjność ma wymiar raczej negatywny i nie tylko ja się z tym zgadzam.

Widzisz nie wiem z iloma kobietami które są z muzłumanami rozmawiałeś, ja na przykład mam mnóstwo takich znajomych, ba nawet byłam na weselu muzłumańskim. Gdzie Brytyjka wychodziła za mąż za muzłumanina, gdzie mimo, że przejeła jego wiarę, to w świeta Bożego Narodzenia, jest u nich Choinka, że mimo wszystko w ich domu jest zdjęcie Jezusa. Nikt się temu nie czepia, źle nie jest traktowana, ma możliwość pracy jeżeli chce, choć w islamie mężczyzna musi być tak majętny by zapewnić utrzymanie swojej żonie i dzieciom. Znam wiele takich rodzin mieszanych i czystych.
Oczywiście znajdą się nieszczęśliwe kobiety, ale czy w naszych związkach nie ma nieszczęśliwych kobiet? Bitych przez swoich mężów, wyzywanych, znęcających się psychicznie i fizycznie?

Carel napisał:
Nie widzę rasizmu u feministy on dla mnie powiedział kolokwialnie to co się jednak dzieje. Nie ważne jacy są Twoi znajomi Madame, polityki tam nie zmienisz, ani nawet oni. Dowodem na to jest, że swojemu bratu żydowi żyć w spokoju nie dadzą ale może i mają rację. Bo żyd też ma największe korporacje w ręku i nie zniszczy ludzi wojną tylko gospodarką. Jak na tak biednie osadzone państwo masę kasy pompują w młodzież przywożąc ich do polski co tydzień na lekcje historii. Ale to już inna sprawa.


Tutaj to mnie rozbawiłeś, historia nie jest Twoją mocną stroną Smile

Proponuje poczytać dlaczego PALESTYNCZYCY walczą z IZRAELEM, i popatrzeć po mapach terytorialnych tak od 1940 do czasów współczesnych, a oraz do statystyk ile ludności i jaka to była ludność zginęła na tych terenach.

Naprowadzę Cię w ten sposób, to jak Polska była pod zaborami to nie starała się walczyć o wolność, czy Szkocja by być wolną od Anglii nie walczyła o wolność?
Polecam film Braveheart.

I dodam coś jeszcze terroryzm i fanatyzm są zjawiskami uniwersalnymi i tak jak w każdej innej religii są fanatycy tak i są między muzłumanami, ale czy na Islam ma spadać ciężar odpowiedzialności za ich czyny?
Terroryzm jest współczesnym problemem na świecie i istnieje wiele organizacji światowych zajmujących się własnie tym.

Carel napisał:
Wiem jedno, z Arabem nie mogę pogadać i mu np zasugerować, że jego religia jest niesłuszna. Straciłbym życie. Nie z rasizmu lecz z pewnej wiedzy nie chciałbym żyć wśród nich.


Widzisz Arab nie miał by nic przeciwko gdybyś tak powiedział, ale byś miał poprawne dowody na to poparte wiedzą o jego religii, o jego wyznaniu, byś wiedział co tak naprawdę Koran głosi. A takiej wiedzy nie masz na daną chwilę, a powód bo tak nie jest dobrym powodem.

[quote="Carel"]Mam nadzieję, że nie poczujesz się urażona z tego powodu Smile[/quote
Nie czuję się urażona, ale razi mnie to, że nie poczytasz, a wypowiadasz się na zasadzie bo tak gdzieś przeczytałem usłyszałem.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez MadamConstance dnia Pon 11:27, 26 Lis 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MadamConstance
PostWysłany: Wto 12:43, 27 Lis 2012 
Oddany


Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 246
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta


"Adorowany przez muzułmanów jako Allach,
Jako Jahwe przez chrześcijan,
Lotosooki Pan Wisznu przez wisznuitów,
I jako Sambhu przez saiwitów
Bóg czczony jest jako Najwyższa Jaźń,
Która obdarza zdrowiem i dostatkiem.
Można czcić Boga pod różnymi imionami i postaciami,
lecz na modlitwy wszystkich ludzi
odpowiada jeden i ten sam Bóg."

Przesłanie organizacji Sathya Sai o jedności religii.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość
PostWysłany: Czw 7:05, 29 Lis 2012 Drogi Feministo, pamiętaj o jedynym. Religia chrześcijańska powstała około 600 lat przed islamem, stąd ta wiara jest bardziej rozwinięta. Moim zdaniem muzułmanie przechodzą teraz przez odpowiednik wieków średnich, to co chrześcijanie robili około 600 lat temu. Nasuwa się tutaj pytanie, czy można ich winić? Moim zdaniem nie. Sądzę tak, ponieważ jak by nie patrzeć każdy kult rozwija się podobnie, dochodzi podczas tego rozwoju do różnych stadiów, które jednak występują w podobnym okresie co u starszych wierzeń. Problemem jest to, iż przyczyny są zazwyczaj kompletnie różne, więc nie sposób uczyć się na błędach poprzedników. Przy czym nie pochwalam zarówno przekonań muzułmanów, jaki chrześcijan wieków średnich.
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Czw 7:32, 29 Lis 2012 Czy są poważnym zagrożeniem dla cywilizacji zachodu. Masz tu rację, lecz czy to ta wspomniana przez Ciebie cywilizacja zachodu nie rozpętała tego wszystkiego, gdy wmieszała się w politykę muzułmańską na terenach, gdzie jest to religia dominująca? A co do wolności, zależy jak definiujesz to pojęcie. Dla mnie oznacza ono swobodę działań do momentu, gdy ingerują one w cudze życie. Jeśli przyjąć moją definicję za słuszną, wtedy to my, przedstawiciele kultury zachodu, próbowaliśmy im tą wolność odebrać. Moim zdaniem muzułmanie starają się odwzajemnić siłom zachodu za ingerencję zbrojną. Choć faktem też jest, że parę spraw, szczególnie traktowanie kobiet przez niektórych fundamentalistów przyprawia mnie o dreszcze. Problemem jest to, że nie widzę żadnej innej możliwości na zaradzenie temu niż zwyczajne przeczekanie, jako że takie schematy zachowań są głęboko zakodowane w ich psychice. Lecz to bardziej kwestia wychowania i społecznego przyzwolenia niż religii. Przynajmniej według mnie.

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Czw 7:49, 29 Lis 2012, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
MadamConstance
PostWysłany: Czw 19:23, 29 Lis 2012 
Oddany


Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 246
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta


Feministo proponuję do Rydzyka się wybrać flaszkę wypić i może Ci wampirzycę znajdzie która będzie chciała z Ciebie pić.

I z takim słownictwem to proponuję pod sklep albo na meline, tam sobie pokurwujesz do woli.

I kolejny raz dochodzę do wniosku, że polemika z Tobą jest nic niewarta.
I takich cholernych rasistów powninni wystrzelać dla przykładu, POLSKA to kraj demokratyczny tutaj człowiek każdego wierzenia ma prawo bytu, a jak Ci się nie podoba to wybuduj ziemiankę i się w niej zakop.

Co do czytania Koranu to chyba trza zacząć się uczyć czytania ze zrozumieniem, a nie czytania i przekręcania tego po swojemu, bo nie od dziś wiemy Feministo, że jako jedyny Ty właśnie tak robisz na forum.

I coś jeszcze byłam w Pakistanie gdzie większość ba ponad 90% to wyznawcy Islamu, jakoś chodzę i żyję i na tych ludzi złego słowa nie powiem bo bym zgrzeszyła.
Jesteś i byłeś zawsze przesycony jadem do wszystkiego co Tobie nie leży Feministo i nie odpisuj mi bo to tylko mój odzew na obrażenie mojej osoby.

Nie mam o czym z Tobą dyskutować stary i głupi tak skomentuje Twoją osobę bo Ty zrobiłeś sobie wycieczkę personalną na moją osobę.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Carel
PostWysłany: Czw 22:21, 29 Lis 2012 
Oddany


Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 383
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna


Jestem zawiedziony.
Kiedy już dojrzali ludzie mówią sobie na forum, że są głupcami widzę, że brakuje im argumentów i przegrali walkę.

Podzielam zdanie feministy.

Nie muszę znać koranu na pamięć żeby wiedzieć czym jest.
Widzę, że poruszyłem bardzo energio-dajny temat na forum. Dlaczego "plujemy" sami sobie w twarz zachwycając się inną kulturą nie znając cudowności własnej ?
Załóżmy temat związany z tym, która religia jest lepsza skoro wywołuje to takie emocje.
Jeżeli ktoś czuje nienawiść do chrześcijaństwa przez pryzmat księdza pedofila czy alkoholika to szczerze z całego serca współczuje mu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Carel
PostWysłany: Pią 0:02, 30 Lis 2012 
Oddany


Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 383
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna


Nic mnie nie dziwi.
Nie będę się gniewał.
Nie powiedziałem ani tym bardziej nie napisałem niczego takiego co Ty mówisz.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Carel
PostWysłany: Nie 1:04, 02 Gru 2012 
Oddany


Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 383
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna


Dla Madame i fallenara:
Porównajcie sobie shariat i dekalog chrześcijański a sami sobie odpowiedzie na pytanie, którą stronę wybralibyście : ) )


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Carel
PostWysłany: Nie 14:56, 02 Gru 2012 
Oddany


Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 383
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna


Nic.
Skoro na forum nie można w ogólnym założeniu mówić o jakiejś racji to proponuję właśnie takie rozwiązanie.
Odpowiesz sam sobie na pytanie co bardziej Ci się podoba, to wszystko.

Islam czerpie z Talmudu a ten pochodzi od faryzeuszy. Oni zaś, byli żydowskimi gnostykami (heretykami) i mistykami, którzy mieli przyjemność brania udziału w wyroku na Jezusie.

Mnie nic nie przekona, że Islam jest dobry. Bo wiem jakie ma korzenie.
Nie można zasiać złego ziarna i czerpać z niego słodkich owoców.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MadamConstance
PostWysłany: Pon 11:30, 03 Gru 2012 
Oddany


Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 246
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta


A teraz tak zapytam co Ty masz do Lenina? rozumiem do Stalina ale coż Ci Lenin uczynił, a co do Hitlera, cóż gdyby nie on mielibyśmy zamiast polski polskiej, polske żydowską, tyle w temacie, o tak możesz to nazwać chorym podejściem.

I widzisz Fem kolejny raz ktoś nazwał Cię rasistą, bo nim jesteś, sflustrowany rasista który jest sam i nie dziwie się bo ja bym z Tobą nie wytrzymała, albo odsiadywała 25 lat, Tobie nie można nic wytłumaczyć, bo się nie liczysz ze zdaniem innych, ma być Twoje i już, więc po co jesteś na forum?
cyt z wiki. Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej..
Z Toną nie można wymieniać poglądów, ponieważ Ty innych niż swoich nie pojmujesz i nie rozumiesz.

Fall zgadzam się z każdym słowem jakie napisałeś, obiema rękami i nogami podpisuję się pod tym.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez MadamConstance dnia Pon 11:31, 03 Gru 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MadamConstance
PostWysłany: Pon 12:46, 03 Gru 2012 
Oddany


Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 246
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta


Dokładnie tak, ile ludzi na świecie tyle poglądów na jeden temat. Nasz kolega po prostu nie potrafi sobie z tym poradzić Wink o czym pisałam niejednokrotnie.

A co do przegięcia pałki to również się zgadzam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Carel
PostWysłany: Pon 13:22, 03 Gru 2012 
Oddany


Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 383
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna


Fallenarze.. Nie wiem czy udajesz czy jesteś tak odporny na to co piszę.
Tak owszem ma wspólne korzenie. Druga sprawa:
Dajmy na to satanizm nie byłoby go gdyby nie chrześcijaństwo. Opiera się na odwróconej filozofii i czerpie jeszcze z kilku innych. Ma korzenie? Jest czarną owcą w swoim stadzie? A no ma i jest owcą.

Ponawiam do Ciebie wcześniejszy post. Porównaj sobie dekalog i shariat!

Bo nie wiesz o czym mówisz. Zupełnie.
Ja nie mówię, że muzułmanin jest zły z natury jego ideologia jest zła sama w sobie. Mam uprzedzenia przez to do ludzi wyznających tę religię ale to moja sprawa. Tematem jest ideologia a nie ludzie.
Źle zatem rozumiesz moje "drzewko" a co czyni Cię w moich oczach nie zdolnym do wyciągania słusznych wniosków.
Chcesz bronić człowieka oczywiście broń. Bo nikt nie jest skazany z góry na czynienie jednego, zawsze ma wybór.
Polecam Ci również książkę, którą ostatnio zaczałem czytać pt
" Alcadeer- prawdziwe oblicze islamu" Opowiada o Arabie, który przeszedł na chrześcijaństwo. Rozwieje Ci wiele wątpliwości. Ponieważ nie tylko ten człowiek, jest świadectwem o tym co tu zostało poruszone ale opowiada jak było i jak jest mu teraz. Ma porównanie.

Dowiadywałem się o liczbie islamistów nie w internecie czy jakiś sondażach. Liczba ta nie jest większa od chrześcijan więc mam podstawy sądzić, że w internecie jest wiele zafałszowanych rzeczy a ludzie to łykają.

Nadijo skoro Ci ręce opadają to nie czytaj i nie bądź domyślnym adminem. Uważam, że temat jest ważny bo to co wspomina feminista odbić się może bardzo poważnie na kulturze a co za tym idzie na samym otępiałym i tak już społeczeństwie. Nie trzeba być prorokiem, żeby wiedzieć, że za mojego życia i jeszcze paru osób zmiana będzie katastrofalna.

Edit Smile może feminista jest jaki jest ale ja go będę bronił ponieważ trzeba takich ludzi jak on, którzy nie boją się mówić, bo wtedy trzeba.
Czasami trzeba wrzasnąć by poruszyć coś w człowieku i otworzyć oczy.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Carel dnia Pon 13:55, 03 Gru 2012, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość
PostWysłany: Pon 13:29, 03 Gru 2012 I ja podzielam opinię Nadiji i Madam. Drogi Dawco, czyż ideą forum dyskusyjnego nie jest wymiana poglądów? Wedle mnie i wszelkich znanych mi definicji tak właśnie jest. Niestety, wymuszanie przyjęcia swojego zdania, co nagminnie czynisz, jest zaprzeczeniem tego. Nie miej mi tego za złe, lecz skoro dyskusja i poznawanie cudzych poglądów nie jest głównym celem Twojej obecności na tym forum, radził bym się zastanowić czy jest jakikolwiek sens Twojej obecności tutaj.

Proponuję też zakończyć tą dyskusję na tym poście.
Powrót do góry
MadamConstance
PostWysłany: Pon 13:33, 03 Gru 2012 
Oddany


Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 246
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta


Spoko Carelu sobie broń, ale jeśli już go tak bronisz rozumiem, że również bronisz to w jaki sposób odnosi się do osób które się z nim nie zgadzają, pięknie co za tym idzie pochwalasz idiotyczne wycieczki i obrażanie mnie lub Falla, cieszę się bardzo, że to napisałeś, a co za tym idzie no cóż może zostań jego "wampirzycą" i żyjcie długo i szczęśliwie w swoich poglądach. To na tyle i nie mam zamiaru wypowiadać się w waszych tematach bądź odpowiadać na wasze posty, od dziś Was dwoje przestaje dla mnie istnieć proste.
Rozumiem, że teraz Twoim mentorem został podtatusiały "pan" i jego teorie".

I nie czepiaj się Nadi, bo ma rację nasz "Sodomita" przegiął i już, a nie pozwolę sobie na obrażanie Nadi, bo jedyna tylko ona potrafi choć trochę dbać tu o porządek.

Edit: Piszesz, że trzeba takich ludzi, żal mi Ciebie.. i jak to mówią Over and out.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez MadamConstance dnia Pon 13:39, 03 Gru 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 2 z 3
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Forum Forum o wampirach i dla wampirów Strona Główna  ~  Offtopic

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu


 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach