Forum Forum o wampirach i dla wampirów Strona Główna
Autor Wiadomość
<    Wampiryzm mityczny   ~   Pierwszy
Alexandra
PostWysłany: Nie 23:03, 27 Mar 2011 
Gość






Wierzycie, że pierwszym wampirem na świecie był Kain? Słyszałam, że są sekty Kaininów, którzy w to wierzą i odprwiają dość dziwne praktyki aby oddać cześć swojemu panu. Osobiście nie mam swojej teori na temat pierwszego, ale jestem pewna, że istnieją. A wy jak myślicie?
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Pon 14:03, 28 Mar 2011 







Dla mnie wampiry były od samego początku . Tak samo jak Lilit .
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Wto 14:48, 29 Mar 2011 







Tak . Właśnie o tą mi chodzi . Według legendy , była ona pierwszą żoną Adama , ale kiedy bóg stwożył Ewe , poleciała ona za morze czerwone i do dziś próbuje ona usidlić ludzkość . Było o niej wspomniane w księdze Izajasza 34 , 14 .
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Wto 15:41, 29 Mar 2011 







Ja w piśmie świętym znalazłem coś co dotyczy krwi , ale to chyba i tak nie ma znaczenia Very Happy . ( Kpł 17 , 1 - 16 )
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Wto 16:01, 29 Mar 2011 







Ma i to durze. Moim zdaniem właśnie z pisma pochodzą pierwsze piswmne wzmianki o wampirach.
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Wto 16:02, 29 Mar 2011 







Czy ty często czytasz pismo Selectia? Wierzysz w Boga?
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Wto 16:15, 29 Mar 2011 







Pismo świętem czytam już drógi raz . A czy wierze ? Tego chyba sam nie wiem . Wierze w siłe wyższą .
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Wto 21:02, 29 Mar 2011 







Dlaczego je czytasz? Tak z ciekawości, szukasz czegoś czy po prostu to twój akt wiary?
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Wto 21:14, 29 Mar 2011 







Sądze że z czystej ciekawości , ale sam chyba tego nie wiem . . .
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Wto 21:22, 29 Mar 2011 







Myślisz, że warto? Bo mnie najbardziej ciekawią fragmenty o judaszu i Kainie, ale jakoś nie mogę się do tego zabrać
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Wto 21:27, 29 Mar 2011 







Wiecie co to jest ewangelia Judzasza, prawda?
Słyszałam, że została przetłumaczona w 2006r z koptyjskiego i można ją dostać w ewangelickich księgarniach po polsku. Interesował by Was jej zakup?
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Wto 21:48, 29 Mar 2011 







Biblię jest warto przeczytać . . . Co do ewangelii według Judasza , to ciekawi mnie jedna rzecz . Dleczego opowiada ona tylko o ostatniej wieczerzy , a nie o niczym innym . A i jeszcze jedno dla czego ma ją jakaś rodzina we Szwajcarii . Ale ona może być bardzo podobna do pozostaluch 20 nie ogłoszonych przez kościół .
Powrót do góry
Madeleine
PostWysłany: Wto 22:44, 29 Mar 2011 
Administrator


Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 62
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Trójmiasto
Płeć: Kobieta


Jeśli interesuje Was postać Lilith to w książce "Diabeł w legendzie i literaturze" M.Rudwina z 1931 roku jest poświęcony jej dość obszerny rozdział.
Osobiście go nie czytałam, bo do matury potrzebny mi ogólny obraz diabła i nie biorę Lilith pod uwagę, ale z pewnością będą tam interesujące fakty na jej temat z podań różnych odłamów np. judaizmu, nie tak powszechnie znanych. Ogólnie książka ciekawa, jeśli interesują kogoś "siły nieczyste".


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość
PostWysłany: Śro 14:03, 30 Mar 2011 







Podobno znaleźli ją w '70 latach w egipcie .
Powrót do góry
Gość
PostWysłany: Śro 18:41, 13 Kwi 2011 







W końcu niedługo zbliżają się wakacje, a przez wodę można przepłynąć promem Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 11
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Forum Forum o wampirach i dla wampirów Strona Główna  ~  Wampiryzm mityczny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu


 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach